Ziemia po kielecku

Ziemia po kielecku w KDK - Krasnystaw

Od 10 września 2021 roku w Galerii Krasnostawskiego Domu Kultury w Krasnymstawie możemy obejrzeć wystawę Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików pt. „Ziemia po kielecku”.

„Ziemia po kielecku” to wystawa fotografii próbujących ukazać otaczający nas świat w nowoczesnej formule, częściowo tylko nawiązującej do osiągnięć kieleckiej szkoły krajobrazu – poza tym podążającej swoją drogą. Jej idea jest zogniskowana na ziemi, która ulega ciągłym zmianom powodowanym działaniami człowieka, jak i zupełnie od niego niezależnymi. Z jakim rezultatem udało się to autorom? Odpowiedź pozostawiamy Państwu.

Na wystawie zostaną pokazane prace następujących autorów: Robert Andre, Robert Baś, Piotr Borowicz, Andrzej Borys, Tomasz Budzyński, Michał Cała, Janusz Chojnacki, Sławoj Dubiel, Daria Ilow, Marcin Jastrzębski, Leszek Kowalski, Stanisław Kulawiak, Lech Lipiec, Katarzyna Łata, Cezary Łutowicz, Paweł Opaliński, Ryszard Piotrowski, Jolanta Rycerska, Brunon Szczapiński, Bogdan Szczupaj, Zofia Turno, Karol Walaszczyk, Mieczysław Wroński, Jan Zych, Grzegorz Zygier.

“[…] “Ziemia po kielecku” to projekt twórczy integrujący środowisko artystów fotografików poprzez wspólną realizację założeń programowych, wymianę artystycznych myśli, i intelektualne badania kondycji myśli i możliwości nowoczesnej fotografii krajobrazowej. […]” –Paweł Opaliński

“[…] Kiedy więc stykamy się dzisiaj z zawartością wystawy “Krajobraz po kielecku”, to obecność autorów z różnych środowisk, szeroki zakres tematów i sposobów ich wyrażania, nie musi budzić zaskoczenia, gdyż w istocie jest pewną konsekwencją wcześniejszych strategii. […]”Adam Sobota

Ziemia po kielecku w KDK - Krasnystaw

Wystawa potrwa do końca września.

Katalog wystawy dostępny jest pod linkiem: https://issuu.com/zpaf-kielce/docs/ziemia_po_kielecku_-_katalog_2012-www

Related articles

Ferie Krasnystaw

Ferie w KDK

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia do Krasnostawskiego Domu Kultury w ramach ferii zimowych. Przygotowaliśmy różne formy aktywności dla trzech grup wiekowych.