Wernisaż Wystawy „losis” malarstwa Krzysztofa Gliszczyńskiego

Wernisaż Wystawy malarstwa „losis” Krzysztofa Gliszczyńskiego oraz koncert zespołu Magda Kuraś – Quintet. Dwór Sztuki w Siennicy Różanej. 27 kwietnia 2024 r. o godz. 18.00

Wernisaż Wystawy "losis" malarstwa Krzysztofa Gliszczyńskiego

27 kwietnia 2024 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Dworu Sztuki w Siennicy Różanej na wernisaż Wystawy malarstwa „losis” Krzysztofa Gliszczyńskiego oraz koncert zespołu Magda Kuraś – Quintet. Będzie to kolejna propozycja działającej we Dworze Galerii Wystaw Zmiennych.

Prof. Krzysztof Gliszczyński to jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców. Malarz, rysownik, grafik, pedagog, od 2011 r. profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dziekan Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku w latach 2008-2012. Prorektor ds. rozwoju i współpracy ASP w Gdańsku w latach 2012-2016. Obecnie prowadzi III Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą m. in. w Niemczech, USA, Chinach, Wielkiej Brytanii, Izraelu czy Japonii.

Wernisaż Wystawy "losis" malarstwa Krzysztofa Gliszczyńskiego

Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert zespołu Magda Kuraś – Quintet. Gdański formacja wystąpi z programem „Niebieskie jej wzeszło”. Występy zespołu to zawsze piękne i emocjonujące widowiska na pograniczu teatru. A ich twórczość jest efektem zamiłowania do rytuałów i muzyki etnicznej. Liderka, Magda Kuraś sięga po pieśni z okolic swojego rodzinnego miasta Biłgoraja. Nie są to jednak jazzowe aranżacje ludowych utworów, a równorzędna mieszanka wpływów folkowych i jazzowych. Zapowiada się muzyczna uczta.

Magda Kuraś Quintet

Wstęp na całe wydarzenie bezpłatny.

Dyrektor artystyczny: Janusz Jutrzenka Trzebiatowski
Komisarz wystawy: Agnieszka Poźniak

Organizatorzy:
Centrum Kultury w Siennicy Różanej
Gmina Siennica Różana

Krzysztof Gliszczynski

Related articles

Grzegorz Turnau - Krasnystaw

Grzegorz Turnau w Krasnymstawie

Serdecznie zapraszamy na koncert Grzegorza Turnaua, który odbędzie się w Krasnymstawie, 4 grudnia 2021 r. o godz. 19:00 w Krasnostawskim Domu Kultury. Bilety w cenie 60 zł (80 zł w dniu koncertu) do nabycia w […]

Polska Noc Kabaretowa w Chełmie

Nadciąga legendarna Polska Noc Kabaretowa 2022 do Chełma. Wyjątkowa edycja największej Kabaretowej trasy w Polsce. Największy, epicki skład artystów. Tematy, jakich jeszcze nie poruszaliśmy i śmiech, który będzie niósł się przez całą Polskę.