Spektakl „Gdy przyjdzie sen”

Gdy przyjdzie sen - Krasnystaw

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Gdy przyjdzie sen” Teatru Ludowego z Krakowa, który odbędzie się w ramach programu TEATR POLSKA dnia 12 września 2021 r. o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej KDK w Krasnymstawie.

„Gdy przyjdzie sen” to tragikomedia ludzkich zachowań, kryminał i tragedia miłosna w jednym. Historia zrodzona z pragnienie innego, intensywnego życia, miłości, luksusu, chwili, w której czując się jak uwięziony, kolorowy ptak, chce się odlecieć w nieznane… Wiejska wspólnota jest jak małe laboratorium, w którym można obserwować najbardziej pierwotne ludzkie instynkty jak pod mikroskopem. Tutaj nic się nie ukryje, wszyscy wszystkich znają, wszyscy wszystko o  sobie wiedzą. Nie można mieć skrytych marzeń, ani własnego małego szczęścia. Wszystko trzeba dzielić z sąsiadami: marzenia, żądze, miłość i tragedię. Wtedy jest i straszno i śmieszno. „Gdy przyjdzie sen” to opowieść o takiej miłości, która zdradziła kochanków. Która rozpaliła w nich marzenia-zmyślenia, które w miejscu, gdzie żyli nie mogły się spełnić. I o prawie, które rządzi ludzkimi losami, prawie najbardziej pierwotnym i bezwzględnym, które nigdy nie gości na salach sądowych, ale każdy nosi je w ciemnych zakamarku duszy. Premiera miała miejsce 21 września 2018 w Teatrze Ludowym.

Gdy przyjdzie sen - Krasnystaw

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

 • Nagroda Publiczności na 12. Katowickim Karnawale Komedii
 • XIX Festiwal Dramaturgii Współczesnej”Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2019:
 1. Główna Nagroda za reżyserię i twórczy wkład w realizację dramatu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie Małgorzacie Bogajewskiej,
 2. Nagrody aktorskie dla:
  – Beaty Schimscheiner za rolę Matki w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
  – Iwony Sitkowskiej za rolę Basi w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
  – Wojciecha Lato za rolę Jaśka w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
  – Cezarego Kołacza za rolę Mietka w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
 3. Jury „Młodych” XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu nagroda dla: Cezarego Kołacza za rolę Mietka – za rolę Mietka dla Cezarego Kołacza najlepszy aktor w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Paweł Wolak, Katarzyna Dworak (PiK)
GDY PRZYJDZIE SEN

reż. Małgorzata Bogajewska
scenografia: Joanna Jaśko – Sroka
reżyseria światła: Dariusz Pawelec
muzyka: Bartłomiej Woźniak

Bilety w cenie 30 zł i 20 zł (ulgowy) do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl

Spektakl odbędzie się w ramach programu TEATR POLSKA.
Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Celem TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

Prezentacje spektakli w ramach TEATR POLSKA odbędą się w okresie od 1 sierpnia do 31 października 2021 roku.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i facebook.com/TeatrPolska

Related articles

Chełm

Chełm w czasach zarazy (miłości)

Nie odwołuj podróży, zmień termin – to hasło akcji, która ma pomóc przetrwać czas zarazy związany z epidemią koronawirusa wielu branżom na rynku. Zapewne większość z nas, w mniejszym lub większym stopniu dostrzegła hashtag w […]