Wystawa fotografii „U Pana Boga w Ogródku”

Grzegorz Ojrzyński - U Pana Boga w Ogródku

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wystawę fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego pt. „U Pana Boga w Ogródku”. Ekspozycję będzie można oglądać od 23 czerwca do 14 lipca 2022 r. w Galerii KDK.

Grzegorz Ojrzyński mieszka i pracuje w Radomsku. Fotografuje od końca lat 70-tych XX wieku. Należy m.in. do: Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej „Art Fokus 13”, Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa, Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, grupy fotograficznej „Pictorial Team”. Jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. W 2013 r. został uhonorowany tytułem Artysty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast w 2018 r. Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę tegoż klubu w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje fotografia krajobrazowa i przyrodnicza (kwiaty, owady, zwierzęta, ptaki), makrofotografia, fotografia ludzi, portretowa oraz ślubna. Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych, zbiorowych oraz poplenerowych m.in. „W poszukiwaniu ciszy” (2014), „Pejzaż zwyczajny-niezwyczajny” (2016), „Natura” (2017) czy „Światło” prezentowane w latach 2019-2021 w najważniejszych polskich galeriach. Otrzymał wiele nagród, wyróżnień, dyplomów i listów gratulacyjnych. Prace Grzegorza Ojrzyńskiego zaprezentowano w „Almanachu (1995–2017)” wydanym przez Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców.

O swojej najnowszej wystawie „U Pana Boga w ogródku” Grzegorz Ojrzyński mówi: „Każdy człowiek czuje potrzebę wypoczynku, jakiejś zmiany, odskoczni od codzienności i trudu dnia. Moim wypoczynkiem jest kontakt z naturą i fotografia. To wyjątkowy wypoczynek, ponieważ rozpoczynany tuż przed świtem. Gdy większość ludzi jeszcze śpi witam początek kolejnego budzącego się do życia dnia. Świtanie jest czymś wyjątkowym. To chwila, która jest niepewnością, ale i nadzieją na kolejny dobry dzień. Smakując powiew porannego wiatru i delektując się śpiewem ptaków czuję się integralną częścią przyrody i w pełni wypoczywam. Aby pogłębić te doznania lubię położyć się na zwilżonej poranną rosą trawie. W tym momencie moim oczom ukazuje się zupełnie inny, dotąd niedostrzegalny świat. To niezliczone, lśniące w porannych promieniach słońca krople rosy zawieszone na trawach, kwiatach i pajęczynach. To pachnące świeżością zioła i kwiaty oblepione drobinkami wilgoci jak pszczoły nektarem. To świat śpiących owadów, osnutych jedwabną kołdrą z połyskujących kropli rosy. Moja wrażliwość na każde piękno, a tym bardziej na piękno natury powoduje zachwyt tym wyjątkowym widokiem. To, co widzę sprawia wrażenie jakbym znalazł się w nieziemskiej krainie. W magicznym, bajkowym ogrodzie, niewidocznym gołym okiem małym świecie.  Wtedy budzi się we mnie przekonanie, że znajduję się i wypoczywam u Pana Boga w ogródku. Wystawa prezentuje fotografie z bajkowego świata, które powstały podczas mojego wypoczynku na łonie natury”.

Grzegorz Ojrzyński - U Pana Boga w Ogródku

Related articles

Benefis Edmunda Fladrzyńskiego

Benefis Edmunda Fladrzyńskiego

W Galerii Atelier w czwartkowy wieczór (30 stycznia 2020 r.) odbył się wyjątkowy benefis. Wernisaż Edmunda Fladrzyńskiego z okazji otwarcia wystawy fotograficznej pt. „Fotografie”. Wystawa jest ekspozycją jubileuszową 50-lecie pełnienia funkcji Prezesa Foto Klubu Ziemi […]