24 października 2021

IV Krasnostawskie Spotkania Chórów

Koncert - IV Krasnostawskie Spotkania Chórów

Krasnostawski Dom Kultury i Parafia pw. Św. Franciszka Ksawerego zapraszają na IV Krasnostawskie Spotkania Chórów, które odbędą się 10 października 2021 r. o godz. 16:30 w Kościele pw. Św. Franciszka Ksawerego. W koncercie wystąpią: Archidiecezjalny Chór im. Jana Pawła II w Lublinie pod dyrekcją ks. dr Tomasza Lisieckiego oraz Chór „Słoneczny Krąg” z Domu Pomocy Społecznej w Żułowie pod dyrekcją Danuty Bałki-Kozłowskiej. Słowo o muzyce wygłosi pomysłodawczyni koncertu Grażyna Majchrowicz.

Tegoroczny koncert odbędzie się pod hasłem Ad Dei Gloria ku czci błogosławionych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Chór z Lublina wykona Mszę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika – akompaniament na organach Stanisław Maryjewski – organista z Archikatedry Lubelskiej.

Koncert pod patronatem Roberta Kościuka – Burmistrza Krasnegostawu.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy! Obowiązuje aktualny reżim sanitarny.

Koncert - IV Krasnostawskie Spotkania Chórów

Related articles

Maratony Kresowe Olecko

Maratony Kresowe w Olecku

Maratony Kresowe po dwuletniej przerwie wystartowały ponownie w Olecku. Powrót do nieformalnej stolicy Mazur Garbatych okazał się bardzo udany. Główny dystans Maraton po zaciętym finiszu wygrał Wiktor Gindorowicz Wiktor (AbsoluteBikes.pl). Wśród kobiet zwyciężyła Zofia Rowińska […]