Wystawa Mikra Iskry „Ukryte” w Krasnymstawie

Ukryte - Mirek Iskra

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac Mirka Iskry pt. „Ukryte”. Ekspozycję będzie można oglądać od 6 maja w Galerii Krasnostawskiego Domu Kultury.

Mirek Iskra urodził się w Stalowej Woli w 1981 roku. Obecnie działa w obszarze różnorodnych form artystycznych, od klasycznego malarstwa po grafikę komputerową i sztukę nowych mediów. Natomiast przygodę z samą fotografią rozpoczął w 2012 roku. Porusza się w nurcie surrealizmu, a jego prace nacechowane są dużym ładunkiem emocjonalnym.

Mirek ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Galerii Lethal Amounts (Los Angeles). Jest wielokrotnym laureatem w międzynarodowych konkursach grafiki kreacyjnej. Współpracuje z wydawnictwami Scholastic (Nowy Jork) i Heroic Books (Londyn). Jego cyfrowe obrazy takie jak „Elephant Mountain” czy „Dark Days” zdobyły popularność na całym świecie.

W 2018 roku został nagrodzony złotym medalem i tytułem Best Author Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP za pracę „Slepping City” w Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym „Foto Odlot”. Ostatnio otrzymał wyróżnienie w XXIV Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji „Cyberfoto 2021” za cykl prac „Stay Home”.

Ukryte - Mirek Iskra

Related articles

Lamentacje - Wowakin

Koncert Lamentacje

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dnia 26 marca 2022 r. o godz. 19:00 na koncert ludowych pieśni pasyjnych „LAMENTACJE” w wykonaniu zespołu Wowakin i Justyny Piernik.