26 września 2021

Zawody Rowerowe na trenażerach multimedialnych w Gminie Chełm

W sobotę, 9 lutego, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żółtańcach odbyły się IV Regionalne Zawody Rowerowe na Trenażerach Multimedialnych. Kilkudziesięciu zawodników – 40 dziewczynek i kobiet oraz 71 chłopców i mężczyzn rywalizowało w kilku grupach wiekowych.

Najmłodsi (Dziewczynki, Dziewczynki Żak, Chłopcy, Chłopcy Żak) mieli do pokonania dystans 700 metrów, pozostali natomiast (Kobiety i Mężczyźni z różnych kategorii) trasę o długości 1,6 km. Mimo krótkiego dystansu była to trasa wymagająca dużego wysiłku ze względu na liczne wzniesienia.

Zwycięzcy musieli wykazać się nie tylko dobrą kondycją, ale również odpowiednią techniką jazdy. Wszyscy zawodnicy, którzy w swoich grupach zajęli trzy pierwsza miejsca, otrzymali z rąk wójta Gminy Chełm – Wiesława Kociuby medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy ze swoją fotografią z udziału w zawodach.

Organizatorami turnieju było Biuro Promocji Gminy Chełm, Grupa MTB Azart Peleton oraz Sklep Rowerowy Peleton.

Related articles

Maratony Kresowe MTB - Michałowo | Podlaskie

Maratony Kresowe 10 raz w Michałowie

Zwycięzcą dziesiątej edycji Maratonu Kresowego MTB w Michałowie po finiszu z trzyosobowej grupy został Pomian Szymon (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier). W głównym wyścigu kobiet bezkonkurencyjna okazała się niezwykle utalentowana piętnastolatka z Litwy Aiste […]