Zawody Rowerowe na trenażerach multimedialnych w Gminie Chełm

W sobotę, 9 lutego, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żółtańcach odbyły się IV Regionalne Zawody Rowerowe na Trenażerach Multimedialnych. Kilkudziesięciu zawodników – 40 dziewczynek i kobiet oraz 71 chłopców i mężczyzn rywalizowało w kilku grupach wiekowych.

Najmłodsi (Dziewczynki, Dziewczynki Żak, Chłopcy, Chłopcy Żak) mieli do pokonania dystans 700 metrów, pozostali natomiast (Kobiety i Mężczyźni z różnych kategorii) trasę o długości 1,6 km. Mimo krótkiego dystansu była to trasa wymagająca dużego wysiłku ze względu na liczne wzniesienia.

Zwycięzcy musieli wykazać się nie tylko dobrą kondycją, ale również odpowiednią techniką jazdy. Wszyscy zawodnicy, którzy w swoich grupach zajęli trzy pierwsza miejsca, otrzymali z rąk wójta Gminy Chełm – Wiesława Kociuby medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy ze swoją fotografią z udziału w zawodach.

Organizatorami turnieju było Biuro Promocji Gminy Chełm, Grupa MTB Azart Peleton oraz Sklep Rowerowy Peleton.

Related articles

Chełm

Chełm w czasach zarazy (miłości)

Nie odwołuj podróży, zmień termin – to hasło akcji, która ma pomóc przetrwać czas zarazy związany z epidemią koronawirusa wielu branżom na rynku. Zapewne większość z nas, w mniejszym lub większym stopniu dostrzegła hashtag w […]

Maraton Kresowy Międzyrzec Podlaski

Maratony Kresowe – Międzyrzec Podlaski

Międzyrzec Podlaski gościł maratończyków kresowych już po raz piąty. Na głównym dystansie Maraton wygrał uzdolniony junior Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Marzena Moniuszko (MILSPORT Team).