Szkolna Liga Rowerowa ze Św. Janem Pawłem II – Chełm

„Szkolna Liga Rowerowa ze Św. Janem Pawłem II” to nowy projekt na sportowej mapie Chełma. Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa i rozmiłowanie dzieci i młodzieży w jeździe na rowerze i zdrowej rywalizacji.

Nawiązując do słów św. Jana Pawła II, które przypominają nam o bogactwie rywalizacji sportowej: „Sport jest radością życia, zabawą, świętem”. Dlatego Szkolnej Lidze Rowerowej patronuje św. Jan Paweł II. Rower i opieka świętego Polaka tworzą główną tezę w nazwie zadania.

Zawody przeprowadzone będą w terminach:

  • 27 kwietnia
  • 15 czerwca
  • 19 października 2019 r.

Miejsca organizacji zawodów rowerowych zostały wstępnie wybrane

  • Chełm: park na Górze Zamkowej (obok Bazyliki Mariackiej),
  • Chełm: plac ChSM przy kościele pw. Świętej Rodziny
  • Chełm: ul. Szymanowskiego 19.


Podczas każdego wyścigu zawodnicy walczyć będą o zwycięstwo, a podejmując rywalizację w następnych zawodach będą mogli kontynuować współzawodnictwo i toczyć boje o wygraną w klasyfikacji końcowej. Długość trasy będzie zależna od warunków atmosferycznych panujących w dniu zawodów. Wyścigi rozgrywane będą na oznakowanej pętli. Ilość okrążeń będzie podawana 30 minut przed startem.

Organizatorem zawodów jest Sklep Rowerowy PELETON w Chełmie. Szczegóły rywalizacji będą przedstawione w regulaminie zawodów, z którym obowiązkowo będzie musiał zapoznać się każdy uczestnik.

Oferta skierowana jest do rożnych grup wiekowych młodzieży szkolnej i przedszkolnej: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, oraz szkoły średnie.

Więcej informacji:
Sklep Rowerowy PELETON
Chełm, ul .Lwowska 72
tel. 696 878 050
e-mail: peleton.chelm@gmail.com
https://www.facebook.com/bikeschelm

Related articles

Zawody Rowerowe na trenażerach multimedialnych w Gminie Chełm

W sobotę, 9 lutego, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żółtańcach odbyły się IV Regionalne Zawody Rowerowe na Trenażerach Multimedialnych. Kilkudziesięciu zawodników – 40 dziewczynek i kobiet oraz 71 chłopców i mężczyzn rywalizowało w kilku grupach wiekowych. Najmłodsi (Dziewczynki, Dziewczynki Żak, Chłopcy, Chłopcy Żak) mieli do pokonania dystans 700 metrów, pozostali natomiast (Kobiety i Mężczyźni […]

Szkolna Liga Rowerowa ze Św. Janem Pawłem II

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia 2019r., o godz. 12, zapraszamy na pierwszy wyścig zawodów rowerowych, skierowanych dla dzieci i młodzieży. Cykl wyścigów rowerowych xc, pod nazwą „Szkolna Liga Rowerowa ze Św. Janem Pawłem II”. Miejsce organizacji pierwszego etapu „Szkolnej Ligi Rowerowej” – Parafia pw. Św. Rodziny w Chełmie ul. Karola Szymanowskiego 19.