Wystawa „Kapliczki Lubelszczyzny”

Kapliczki Lubelszczyzny

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wystawę Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy „Kapliczki Lubelszczyzny”, którą będziemy mogli oglądać do końca miesiąca grudnia 2021.

Prace prezentowane na wystawie powstały w ramach projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin „Kapliczki Lublina i okolic”. Obrazy zostały wykonane w technice parabatikowej. Batik to indonezyjski sposób barwienia tkanin lub malowania przy pomocy ciekłego wosku, którym po wyschnięciu pokrywa się gotowe fragmenty płótna.
Magdalena Józefczuk-Dmitroca  – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Uprawia malarstwo batikowe, ilustruje książki dla dzieci. Zajmowała się też rzemiosłem artystycznym.

Jako ilustratorka współpracowała m.in. z wydawnictwem Świat Książki, Wydawnictwem Szkolnym PWN, Wydawnictwem Edukacja, Axel Springer Polska i Polonijnym Centrum Nauczycielskim. Wystawiała w Lublinie, Zamościu, Świdniku, Krasnymstawie i Bychawie. Ostatnio ilustrowała książkę Zbigniewa Dmitrocy „Wiersze o Lublinie”.

„Kapliczki Lubelszczyzny” można oglądać w Krasnostawskim Domu Kultury do końca grudnia. Wystawa znajduje się w korytarzu na parterze, przy wejściu do sekretariatu.

Kapliczki Lubelszczyzny

Related articles