Tropem chomika z Adamem Wajrakiem

Centrum Kultury w Siennicy Różanej w niedzielę, 6 sierpnia, zaprasza na spotkanie z najbardziej znanym polskim dziennikarzem od przyrody Adamem Wajrakiem.

Adam Wajrak - Siennica Różana

W niedzielę, 6 sierpnia, Centrum Kultury w Siennicy Różanej zaprasza na spotkanie z najbardziej znanym polskim dziennikarzem od przyrody Adamem Wajrakiem. O godz. 17.00 w Dworze Sztuki odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem, podróżnikiem, autorem filmów przyrodniczych i programów telewizyjnych. Jednym z tematów rozmowy będzie wyjątkowe zwierzątko – chomik, który zostanie przywołany z powodu planowanej w poniedziałek, 7 sierpnia Wyprawy Tropem Chomika, którą poprowadzi pan Adam. Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Eko-Bohater realizowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadania z zakresu edukacji ekologicznej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Adam Wajrak - Siennica Różana

Adam Wajrak

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”, pisze głównie o zwierzętach, które są jego pasją od dzieciństwa. Od ponad 20 lat mieszka w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej. Lubi przemierzać świat na nartach, uczestniczył w wyprawach polarnych na Spitsbergen i Grenlandię.

Autor wielu książek, w tym popularnych książek dla dzieci : „(Za)piski Wajraka” (1995), „Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami” – wraz z żoną Nurią Selvą Fernandez, „Wielka księga prawdziwych tropicieli”, „To zwierzę mnie bierze”, „Zwierzaki Wajraka” i „Wilki”, „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”. serii przyrodniczych komiksów dla dzieci „Umarły Las”, „Nieumarły Las” i „Zew Padliny” oraz nowej serii „Detektyw Wróbel” – wspólnie z Tomaszem Samojlikiem, powieści dla dzieci „Lolek” (seria Zwierzaki). Wziął udział w książkowym projekcie charytatywnym „Wszystkie kolory świata” pisząc opowiadanie pt. „Pan Iglicznia”.

Prowadził w TVP2 program „Wajrak na tropie”, uruchomił autorski kanał na youtube „Tropem Wajraka”, jego nowe teksty ukazują się na bieżąco w serwisie wyborcza.pl/czystewajractwo. Poza podglądaniem zwierząt w Polsce, uwielbia wyprawy polarne.

Related articles

Maratony Kresowe w Michałowie

Maratony Kresowe wystartowały w Michałowie

Dwunasty sezon Maratonów Kresowych rozpoczął się z ponad trzymiesięcznym opóźnieniem. Jednak wyścig w Michałowie wystartował w zaplanowanym wcześniej terminie. Wzięło w nim udział 300 zawodników. Wśród nich było kilkunastu kolarzy z Litwy, z mistrzem tego […]