22 września 2023

Street Photo – spotkanie fotograficzne na Żółtańcach

Fundacja Ex Oriente Lux - Z Kulturą na Wschód

Fundacja Ex Oriente Lux nie samą tylko muzyką żyje, a szeroko rozumianą sztuką, więc w ramach działalności Fundacji zapraszamy tym razem na wydarzenie też inne niż koncerty. Śpieszymy więc donieść, że Fundacja Ex Oriente Lux zaprasza na pierwsze nie koncertowe spotkanie w przestrzeni działania, czyli wykład o fotografii ulicznej.

Wydarzenie w istocie będzie kameralne i przeznaczone dla osób, których faktycznie ten temat interesuje, dlatego ilość osób ograniczamy do ok. 15 osób. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy – jedyne co uczestnik ze sobą wziąć to chęć słuchania i ciekawość… a jeśli ktoś chce, to może też jakieś wino ?? A poniżej kilka słów od naszego prelegenta:

Serdecznie zapraszam na spotkanie, którego pomysłodawcami są Beata i Damian z Ex Oriente Lux house gigs. Bez obaw, nie będę śpiewał. Porozmawiamy o fotografii ulicznej. Postaram się przybliżyć jej założenia i zawiłe meandry oddziaływania. Będzie trochę historii i wiele świetnych zdjęć z ostatnich kilkudziesięciu lat. Omówię również przykładowe kadry z własnego portfolio, zdradzając okoliczności, w jakich powstały. Czyli coś o tym, jak to można robić.” – mówi Maciej Holy

Fundacja Ex Oriente Lux - Z Kulturą na Wschód

Maciej Holy

Maciej Holy, rocznik 1971. Fotograf, wielbiciel podróży dalekich i bliskich. Z ciekawością odkrywa z aparatem nowe miejsca, ale najbardziej ceni fotografie powstałe na „własnym podwórku”. Zwycięzca konkursów StreetFoto San Francisco, Brussels Street Photography, finalista Leica Street Photo i Moment Street Photo Awards. Zdobywca 3 miejsca w I Warszawskim Maratonie Fotograficznym. Interesują go ulotne i skłaniające do refleksji kadry wypatrzone w zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Rolę fotograficznych narzędzi ogranicza do minimum – poręcznego aparatu, stałoogniskowego obiektywu i wygodnych butów. Jest zdeklarowanym hobbystą, choć ukończył podyplomowe studia na kierunku „nauka fotografii”. Prowadził wiele spotkań i szkoleń propagujących fotografię uliczną, m.in. podczas trzech edycji Festiwalu Filmowego „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Od kilku lat organizuje także autorskie warsztaty street photo w Pradze.

Informacja na temat wydarzenia:

Fundacja Ex Oriente Lux – Z Kulturą na Wschód
ŚRODA, 7 CZERWCA 2023 O 19:00
swiatlozewschodu@gmail.com

Related articles

Maratony Kresowe MTB

Kalendarz Maratonów Kresowych 2020

Maratony Kresowe MTB opublikowały wstępny kalendarz wyścigów na sezon 2020. W kalendarzu znalazło się 16 wyścigów, w tym dwa maratony poza granicami Polski, na Kresach Wschodnich. Tradycyjnie jeden a Litwie i drugi na Białorusi.