Portret osobisty – Adam Puławski. Wystawa w Galerii Atelier

Adam Puławski - Portret Osobisty

Zapraszamy na wystawę „Portret osobisty” Adama Puławskiego do chełmskiej Galerii Atelier Ryszarda Karczmarskiego. Wernisaż i spotkanie autorskie odbędzie się 9 lutego 2023 r., o godz. 18:00, w siedzibie Galerii w Chełmie, przy ul. Lwowskiej 24.

Na wystawie będzie można zobaczyć 44 autorskie prace. Artysta zaprezentuje portrety: autoportrety, portrety rodzinne i portrety znajomych, które powstały w latach 2020-2023.

Adam Puławski - Portret Osobisty

Adam Puławski – autor

Chełmianin od urodzenia, z wykształcenia i zawodu historyk specjalizujący się w stosunkach polsko-żydowskich podczas II wojny światowej, z zamiłowania rysownik i malarz, wychowany na sztuce impresjonistów, post-impresjonistów i przełomu XIX i XX wieku.

Tworzy od kiedy pamięta, jego specjalizacją są portrety, impresjonistyczne, fowistyczne, „młodych dzikich”, z podkreśleniem kreski i barwy, ale także obrazy przestawiające zwierzęta, martwą naturę czy architekturę, wystawiał w Galerii „Nova” w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Chełmie (2016) i Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie (2017), obecna wystawa to portrety głównie rodziny i znajomych powstałe w latach 2020-2023, malowane akwarelą, czasami z użyciem kredki i flamastra.

Adam Puławski - Portret Osobisty

Wystawa: Portret osobisty – Adam Puławski

Wernisaż: Galeria Atelier Ryszarda Karczmarskiego
Chełm, ul. Lwowska 24,
9 luty 2023 godz. 18.00.

Adam Puławski - Portret Osobisty

Related articles