Koncert: ZA SIÓDMĄ GÓRĄ w Siennicy Różanej

23 września 2023 roku o godz.19.00 Centrum Kultury w Siennicy Różanej zaprasza na koncert grupy ZA SIÓDMĄ GÓRĄ. Wyjątkowe, muzyczne wydarzenie odbędzie się w Kościele w Siennicy Różanej.

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ - Siennica Różana

23 września 2023 roku o godz.19.00 Centrum Kultury w Siennicy Różanej zaprasza na koncert grupy ZA SIÓDMĄ GÓRĄ. Wyjątkowe, muzyczne wydarzenie odbędzie się w Kościele w Siennicy Różanej.

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ to muzyczny wehikuł zmontowany przez Wojciecha „Wojcka” Czerna w 1987 roku. Zespół prezentuje własną postawę wobec muzyki, dla której inspiracją jest muzyka średniowiecznego chrześcijaństwa, wczesnobarokowa, minimalistyczna, eksperymentalna oraz pieśni kościelne. Wybór miejsca, w którym odbędzie się koncert jest nieprzypadkowy. Z założenia muzycy unikają używania urządzeń wspierających i nagłaśniających, starając się być jak najbliżej tradycji. Stąd koncertują w miejscach, które posiadają naturalną akustykę.

Na co dzień muzycy, biorący udział w projekcie, występują w innych, często komercyjnych grupach. Natomiast w ramach ZA SIÓDMĄ GÓRĄ wyruszają do małych miejscowości, gdzie dostęp do kultury jest utrudniony i gdzie panuje przekonanie, że nie ma publiczności dla kultury wysokiej. Wrześniowa trasa obejmuje 10 koncertów i prowadzi od Janowca, przez m.in. Lublin, Szczebrzeszyn, Kazimierz Dolny. Siennica Różana jest jednym z ostatnich przystanków.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Wojcek Czern (głos, organy Hammonda),
  • Maurycy Idzikowski (trąbka, wirujące rury),
  • Robert Niziński (klarnet kontraltowy),
  • Franciszek Pieczarka (Farfisa Synthorchestra),
  • Maciej Rodakowski (saksofon tenorowy),
  • Piotr Zabrodzki (organy, perkusjonalia),
  • Marek Ołdak (wibrafon, wirujące rury, perkusjonalia).

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ
Sobota 23 września 2023, godz. 19:00

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siennicy Różanej

Organizator koncertu: Centrum Kultury w Siennicy Różanej

Related articles

Rowery - Krasnystaw

Rowerowe rozpoczęcie sezonu turystycznego w Krasnymstawie

W piątek, 19 kwietnia 2024 r. organizatorzy zapraszają na „Rowerowe rozpoczęcie sezonu turystycznego w Krasnymstawie” pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka. Partnerem wydarzenia Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”.