Koncert Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej „Specjalista od wzruszeń”

Koncert Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej – „Specjalista od wzruszeń”. 27 października 2023 roku o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury

Koncert Piotr Selim i Hanna Lewandowska

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 27 października 2023 roku o godzinie 18:00 do Sali Widowiskowej na koncert Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej „Specjalista od wzruszeń”.

Na scenie KDK wystąpią: Piotr Selim – fortepian, śpiew i Hanna Lewandowska – słowa, narracja. „Specjalista od wzruszeń” to program zawierający jedne z najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów Piotra Selima, do których słowa napisała Hanna Lewandowska. Piosenki powstawały w różnych okresach twórczości tej autorsko – kompozytorskiej pary współpracującej ze sobą od dawna. Wiele z tych utworów znalazło się na autorskich płytach wydanych przez Lubelską Federację Bardów, część na CD zatytułowanej „W rytmie bolera” oraz CD „Uważnie” – solowych albumach Piotra Selima. Nie zabraknie również piosenek napisanych przez Mistrzów gatunku czyli utworów Leonarda Cohena czy Agnieszki Osieckiej. Program uzupełnią wiersze Hanny Lewandowskiej opublikowane w wydanym w 2021 roku tomie poetyckim „Stacyjki”, mającym swoją premierę podczas festiwalu filmowego „Dwa Brzegi”, który gościł w Kazimierzu Dolnym n. Wisłą.

Koncert Piotr Selim i Hanna Lewandowska

Piotr Selim – kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator dla niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów. Brał udział na nagraniach ponad 50 płyt. Od 24 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół z którym nagrał 14 płyt CD i DVD. Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu-spektaklu „Wieczorem”, w którym zaśpiewał wiersz J. Czechowicza „Elegia uśpienia”. Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego. Jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo wykonujący tanga Astora Piazzolli. Piotr Selim to laureat Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok. W 2023 roku otrzymał Złotą Płytą za „Boogie Street – Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena”. Kompozytor muzyki do bajek i słuchowisk radiowych Grażyny Lutosławskiej. Od ponad 30 lat komponuje i wykonuje muzykę przede wszystkim do tekstów Hanny Lewandowskiej.

Hanna Lewandowska – Autorka wierszy i tekstów piosenek. Od ponad 30 lat współpracuje z Piotrem Selimem – pianistą, kompozytorem i wokalistą. Piosenki tej autorsko – kompozytorskiej spółki wielokrotnie były nagradzane w konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Teksty Hanny Lewandowskiej z muzyką i w wykonaniu Piotra Selima znalazły się na wszystkich autorskich płytach Lubelskiej Federacji Bardów. Utwór „Szukam Twoich śladów” stanowiący III część skomponowanej przez Piotra Selima kantaty „Z ziemi wiernej” został opublikowany w wydawnictwie Jan Paweł II: „Wyrażam radość, że Lublin żyje…” (Gaudium, Lublin 2012), zaś piosenki: „Ty nie jesteś ty bywasz’ oraz „Bądź wyłącznie dlatego” w albumie „Tryptyk dla Fryderyka” (Polihymnia, 2010 r.). Debiutancka, solowa płyta Piotra Selima „W rytmie bolera” wydana przez firmę Dalmafon w 2012 r. zawiera 14 tekstów Hanny Lewandowskiej, zaś drugi solowy album „Piotr Selim Uważnie” wydany w 2022 roku zawiera 12 piosenek z tekstem Hanny Lewandowskiej.
Jest autorką scenariusza i utworów w programie „Jestem tu, jestem z Tobą”, którego premierowe wykonanie miało miejsce w Centrum Spotkania Kultur w roku 2018 oraz oratorium (Po)mosty napisanego z okazji 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej, którego premierowe wykonanie odbyło się 1 lipca 2019 roku w kościele O.O. Dominikanów w Lublinie.

Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie Krasnostawskiego Domu Kultury i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

Related articles