Koncert „Pieśni Kresów Naszych”

Pieśni Kresów Naszych - Krasnystaw

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 17 czerwca 2022 r. o godz. 19:00 na koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata utrzymany w konwencji na dwa głosy męskie i gitarę pt. „Pieśni Kresów Naszych”.

Koncert ów można określić mianem nostalgicznego, bo taki klimat towarzyszy większości kompozycji, które usłyszymy. Z jednej strony to bardzo osobiste wyznania, pełne tęsknoty za czasem minionym, za ludźmi, którzy odeszli, za miejscem dziecięcych zabaw, z drugiej zaś opowieści o tragicznej historii kresów i zwyczajnym człowieku w nią wplątanym.

Mądre, nietuzinkowe teksty i chwytające za serce melodie okraszone są dodatkowo ciekawymi, barwnymi opowieściami autorów, którzy czasem występują w roli świadków historii. Istotnym elementem tego wydarzenia jest mistrzowski akompaniament Waldemara Korzeniowskiego wcielającego się jednocześnie w rolę dyrygenta.

Bilety w cenie 40 zł i 25 zł ulgowy do kupienia w kasie Krasnostawskiego Domu Kultury oraz na www.bilety.krasnystaw.pl

Pieśni Kresów Naszych - Krasnystaw

Jan Kondrak – absolwent polonistyki w UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY. Jan Kondrak to głos. Wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest też cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Słusznie kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań.

Występuje w konwencji „ na głos męski i gitarę”, ewentualnie z towarzyszeniem dwóch, trzech akompaniatorów. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga, Jacka Kaczmarskiego). Uroda głosu predestynuje go szczególnie do wykonywania romantycznych ballad, tchnących pobliskim stepem i wolnością, zaś temperament osobisty popycha go do kabaretowego sposobu prowadzenia koncertów.

Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, pisarz. Trener wokalny. Członek Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego.
Współzałożyciel hrubieszowskiego Teatru Piosenki Młyn (towarzystwa twórców i wykonawców piosenki i prozy). Laureat m.in: Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne”, Ogólnopolskiego Festiwalu Bardów „Ballada o…” w Chełmie, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka „Południca” w Chorzowie, Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej „YAPA” w Łodzi, dwukrotny finalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.

Adam Szabat to artysta obdarzony niesamowicie ciepłym, mocnym i melodyjnym głosem. Nietuzinkowe umiejętności wokalne pozwalają mu na porywające i pełne ekspresji wykonania. Ma na koncie trzy płyty z Teatrem Piosenki Młyn ( Piosenki z Miasteczka H, Wysłuchajmy błazna, kiedy śpiewa, Na trzy), indywidualnie : ”Adam Szabat – recital piosenek na żywo”, oraz wydana ostatnio, współautorską z Janem Kondrakiem „Pieśni Kresów Naszych”

Waldemar Korzeniowski – uniwersalny i wrażliwy gitarzysta, wokalista, z muzyką związany od urodzenia. Uwielbia jazz, swing, smooth jazz i muzykę disco z lat 80’ oraz poezję śpiewaną. W szkole muzycznej przyjęty do klasy klarnetu ze względu na „zbyt krótkie palce”. Współzałożyciel lubelskich składów (Walter Band, Syjon), od wielu lat związany z muzyką chrześcijańską. Członek Teatru Piosenki Młyn.

Related articles

Magdalena Kowalczyk

Apel o pomoc – Magdalena Kowalczyk

Tragedia, która nie miała prawa się wydarzyć… W strasznym wypadku samochodowym zginęli rodzice Magdy, a ona w stanie krytycznym trafia do szpitala. To było tuż po Świętach Bożego Narodzenia… W ogromie rozpaczy nie możemy się […]