Fotowarsztaty we Lwowie

Fotowarsztaty

Fotowarsztaty.com zapraszają w weekend 9-11 listopada (nie trzeba brać urlopu!) do Lwowa. Plener fotograficzny we Lwowie – miejscu pełnym wschodniej magii, gdzie uczestnicy będą mogli doświadczyć duża dawka fotografii miejskiej i historii z architekturą najwyższych lotów. Nie zabraknie dobrej kawy i wiśniówki. Uczestnicy odwiedzą miejsca bardzo znane i te nieco mniej: trzy katedry, tajemniczą cerkiew wołoską, mistyczne freski Rosena, zaułek ormiański, cmentarz Orląt Lwowskich i inne.

W planach przewidziano także przejażdżkę lwowskimi tramwajami, odwiedziny na bazarze staroci oraz w zapomnianych miejskich zaułkach, gdzie poza mieszkańcami nikt nie zagląda. Celem pleneru jest odczucie klimatu Lwowa i uchwycenie tego na fotografiach – klimatu wieloetnicznego miasta na styku kultur. Uczestnicy pleneru zmierzą się z kilkoma wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne).

Termin zajęć został wybrany nieprzypadkowo: sentymentalnie, rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę upamiętnimy na cmentarzu Orląt Lwowskich oraz praktycznie: taki wybór terminu powoduje, że nie trzeba brać urlopu.

Nocleg zaplanowano w słynnym hotelu “Lviv” w centrum miasta, tuż obok lwowskiej opery i starego miasta (w razie niedostępności, nastąpi zmiana miejsca noclegowego w innym hotelu w centrum Lwowa). Następnego dnia uczestnicy zobaczą najważniejsze zabytki miasta, tam też zaplanowano przerwę na obiad. Zachód słońca zaplanowano na Kopcu Unii Lubelskiej z fantastycznym widokiem na miasto. Wieczorem degustacja słynnej wiśniówki. Ostatni dzień poświęcony zosatanie na dalsze plenery, m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich. Powrót do Polski (Ustrzyki Dolne, miejsce startu) w poniedziałek wieczorem.

Jako przewodnik uczestnikom towarzyszyć będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, autor licznych publikacji, przewodnik i pilot od ponad 30 lat jeżdżący na Ukrainę, związany z Centrum Turystyki Kulturowej “Carpathia”.
Edycja ma charakter fotowyprawy, uczestnicy mniej skupią się się na teorii (nie ma wykładów ze slajdami jak na innych edycjach zajęć), więcej na praktycznej sztuce fotografii. Choć oczywiście podstawy teoretyczne będą poruszane – jednak wyłącznie w plenerze. – mówi Paweł Brzozowski, pomysłodawca i organizator Fotowarsztatów.

Na czas zajęć organizator udostępnia możliwość bezpłatnego wypożyczenia obiektywów marki Tokina.

Więcej informacji:
https://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/lwow-sentymentalny-plener-fotograficzny/

Related articles

Grzegorz Turnau - Krasnystaw

Grzegorz Turnau w Krasnymstawie

Serdecznie zapraszamy na koncert Grzegorza Turnaua, który odbędzie się w Krasnymstawie, 4 grudnia 2021 r. o godz. 19:00 w Krasnostawskim Domu Kultury. Bilety w cenie 60 zł (80 zł w dniu koncertu) do nabycia w […]