Finisaż wystawy fotografii – „Duchowość Pogranicza”. Spotkanie z Robertem Gmiterkiem w Galerii Atelier

Robert Gmiterek - Galeria Atelier Chełm

Zapraszamy w sobotę 24 lutego 2024r. godz.17:00 do Galerii Atelier Elżbiety i Ryszarda Karczmarskich w Chełmie, przy ul. Lwowskiej 24 na finisaż wystawy „Duchowość Pogranicza” oraz spotkanie z pisarzem i Redaktorem Naczelnym kwartalnika „Przestrzeń Pogranicza” – Robertem Gmiterkiem.

Robert Gmiterek

ur. 18.02.1968 r. w Tomaszowie Lubelskim
Poeta, pisarz, przewodnik metaforyczny, fotograf, kronikarz pogranicza polsko-ukraińskiego. W 2019 roku wydał „Sen na Kniaziach i inne historie osobiste”, zbiór miniatur z pogranicza prozy i poezji, a w 2020 roku „Oikoumene. Na Roztoczu świata”, książkę, która w 2021 roku została nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i w tym samym roku znalazła się w finałowej dwudziestce Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Orfeusz”.

W 2021 roku ukazała się jego trzecia książka „Na Roztoczu – przewodnik metaforyczny”. W 2023 roku kolejna „Epifania pana Eliasza. Inne historie Pogranicza”.

Autor dwóch indywidualnych wystaw fotograficznych: „Ikony Roztocza” (2019 r.), „Oikoumene” (2020 r.) w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Narolu, oraz „Obraz i Słowo” (2021 r.) wspólnie z Tomaszem Stelmaskim w Galerii w Dzwonnicy w Gorajcu, z którym uczestniczył. Publikował w czasopismach „Rita Baum”, „Lublin. Kultura i społeczeństwo”, w „Roczniku Lubyckim” i „Nowym Roczniku Lubyckim”. Redaktor naczelny kwartalnika „Przestrzeń Pogranicza”.

Finisaż wystawy fotografii – „Duchowość Pogranicza”
Spotkanie z Robertem Gmiterkiem

sobota, 24 luty 2024 r. godz. 17.00

Galeria Atelier Chełm

ul. Lwowska 24
tel. 602 559 866

Kurator Galerii: Ryszard Karczmarski
Robert Gmiterek - Galeria Atelier Chełm

Related articles

Maratony Kresowe - Augustów

Finał 13 sezonu Maratonów Kresowych w Augustowie

Maratony Kresowe zakończyły 13 sezon w uzdrowiskowym Augustowie. Finałowy wyścig zakończył się zwycięstwem zawodnika z Litwy Mariusa Pinaitisa. Wśród kobiet najlepsza była rewelacyjna czternastolatka z Augustowa Nikola Gliniecka. W klasyfikacji generalnej najlepszymi zawodnikami sezonu zostali […]