24 października 2021

Bezpłatne zajęcia „Bezpieczne zachowania w sieci” w KDK

Krasnostawski Dom Kultury - Bezpieczne zachowania w sieci

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10  – 18 lat do udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie chełmsko-zamojskim”, w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia na temat „Bezpieczne zachowania w sieci”.

Cel projektu „Sieć na kulturę w podregionie chełmsko-zamojskim”

  • podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz
  • dostęp do materiałów edukacyjnych,
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
  • wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie, w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia z tematu „Bezpieczne zachowania w sieci”.

W szkoleniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież od 10  – 18 lat (do ukończenia 18 r.ż.). Uczestnicy dowiedzą się na jakie niebezpieczeństwa w sieci powinno zwrócić uwagę oraz gdzie szukać aktualnych informacji związanych z bezpieczeństwem w sieci. Poznają narzędzia do bezpiecznego przechowywania plików i danych, jak również sposoby zabezpieczenia ich, gdy zaatakuje cyberwirus, a także dobre praktyki w bezpiecznym korzystaniu z narzędzi online.

Z uwagi na  panującą sytuację związaną z pandemią COVID-19 i chęcią maksymalnego zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży realizacji zajęć odbędzie się w trybie zdalnym (online).

Harmonogram zajęć zostanie ustalony po zebraniu wymaganej liczby uczestników. Ich początek jest przewidziany na przełom czerwca i lipca 2021 r.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Zachęcamy do kontaktu!

Krasnostawski Dom Kultury
Dominik Kleszko
tel. 82 576 22 18
tel. kom. 665 437 017
e-mail: projekty.kdk@gmail.com

Szczegóły na portalu Sieć na kulturę: https://www.siecnakulture.pl

Related articles

Maratony Kresowe Olecko

Maratony Kresowe MTB – Kalendarz 2021

Maratony Kresowe kilka tygodni temu opublikowały wstępny kalendarz wyścigów na sezon 2021. Przez covid i obostrzenia, co do organizowania wydarzeń sportowych początek sezonu Maratonów Kresowych MTB przesunięty został z 18 kwietnia na ostatni weekend maja. […]

Konkurs Plastyczny Muzeum Krasnystaw

Konkurs Plastyczny „Muzeum Prezentuje”

Już po raz czwarty Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym MUZEUM PREZENTUJE! W tym roku zasięg konkursu obejmuje wszystkie szkoły podstawowe z powiatu krasnostawskiego. Do zdobycia e-book Amazon […]