Zrzutka na materiały do drukowania przyłbic dla szpitala w Chełmie

Koronawirus

Na portalu zrzutka.pl organizowana jest internetowa zbiórka pieniędzy na sprzęt i materiały do wytwarzania przyłbic oraz innych elementów sprzętu koniecznego w walce z epidemią COVID19 w Polsce. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na materiały z których powstaną przyłbice dla szpitala w Chełmie.

Każdy z nas może pomóc w zbiórce pieniędzy i walce z koronawirusem. Jak można pomóc ? Przekazując jakąkolwiek, nawet najmniejszą kwotę poprzez zbiórkę, czy też udostępniając link, który zamieszczamy poniżej

Materiały do drukowania przyłbic dla szpitala Chełm i służby zdrowia

Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na:

  • zakup sprzętów i materiałów potrzebnych do wyprodukowania przyłbic (mi.in. PETG różnej grubości, filament, gumki, uszczelki, naklejki, opakowanie)
  • opłaty za logistykę/transport
  • inne koszty produkcji i dystrybucji

Uzbierana kwota zostanie wykorzystana na wytworzenie przyłbic i przekazać w darze szpitalom, ratownikom medycznym, policjantom jeżdżącym z karetkami, strażakom, którzy zgłaszają się z prośbą o pomoc. Działalność na terenie Powiatu Chełmskiego.

Więcej informacji na temat organizacji zbiórki, szczegółów ewentualnej pomocy, potrzebnych materiałów do produkcji przyłbic znajdziemy na profilu FB – Chełm dla służby zdrowia. Prosimy o kontakt poprzez komunikator messenger.

Organizatorem zbiórki i pomysłodawca jest pan Dominik Mirosław, któremu w działaniach i produkcji na terenie regionu chełmskiego pomaga Paweł Pstrągowski.

Kim jest organizator i pomysłodawca zbiórki

Wszystko zaczęło się od niewinnego pytania: może my też moglibyśmy pomóc? Świat stoi w obliczu wcześniej nieznanego wirusa. Wszyscy łączymy swoje siły aby pomóc nim będzie za późno. Drukarze 3D również chcą pomóc.

Polskie środowisko drukarzy 3D chce wesprzeć działania polskiej służby zdrowia oraz służb mundurowych – osób, które są na pierwszej linii frontu. Będąc z tyłu, czujemy się odpowiedzialni za to aby nie siedzieć bezczynnie i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i możliwościami. Chcemy aby wiedzieli, że nie pozostali sami. Nie jesteśmy obojętni.

Dlatego włączyliśmy się w akcję #DrukarzeDlaSzpitali, gdzie skupiamy środowisko drukarzy 3D, projektantów, konstruktorów, inżynierów oraz wolontariuszy, chcących pomóc.

Przy użyciu technologii wydruków 3D tworzymy kilka projektów, które w stanie wyższej konieczności będą mogły być wykorzystane tj. gogle, przyłbice oraz trójniki do respiratorów. Nie jesteśmy w stanie w tak krótkim czasie przeprowadzić atestów i zdobyć koniecznych certyfikatów dla naszego sprzętu. Dlatego otwarcie mówimy, że rzeczy te będą mogły zostać użyte jedynie w stanie wyższej konieczności.

Jeśli możesz wesprzeć zbiórkę finansowo – super. Jeśli masz swoją drukarkę 3d i chcesz włączyć się do akcji – Genialnie! Jeśli możesz wesprzeć organizatora i pomysłodawcę całego zamieszania „tylko” dobrym słowem – napisz koniecznie! Jeśli możesz wesprzeć „tylko” pozytywną myślą – będziemy wdzięczni za tę energię!

Related articles

Fotowarsztaty

Fotowarsztaty we Lwowie

Fotowarsztaty.com zapraszają w weekend 9-11 listopada (nie trzeba brać urlopu!) do Lwowa. Plener fotograficzny we Lwowie – miejscu pełnym wschodniej magii, gdzie uczestnicy będą mogli doświadczyć duża dawka fotografii miejskiej i historii z architekturą najwyższych […]

Moje Miasto Krasnystaw

Moje Miasto Krasnystaw

Krasnostawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie zapraszają do udziału w XXI Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu. Konkurs organizowany jest z okazji 627. rocznicy nadania prawa miejskiego […]