Z Broadwayu do Wiednia – Koncert noworoczny w Krasnymstawie

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 5 stycznia 2024 roku o godz. 19:00 na koncert noworoczny „Z Broadwayu do Wiednia”. Na repertuar koncertu złożą się pieśni kompozytorów polskich jak i zagranicznych, arie operetkowe i operowe, a także piosenki z najbardziej znanych musicali.

Z Broadwayu do Wiednia

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 5 stycznia 2024 roku o godz. 19:00 na koncert noworoczny „Z Broadwayu do Wiednia”. Na repertuar koncertu złożą się pieśni kompozytorów polskich jak i zagranicznych, arie operetkowe i operowe, a także piosenki z najbardziej znanych musicali. Wykona je duet CLASSIC DUO w składzie: Joanna Radziszewska (sopran) i Gajusz Kęska (fortepian). Usłyszymy m.in. utwory Georga Gershwina, Fryderyka Chopina, Johanna Straussa czy Charlesa Gounoda.

Joanna Radziszewska ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2016 – 2017 studiowała u Petera Kooij oraz Kathariny Rossner-Stutz w Hochschule fur Kunste Bremen. Artystka obdarzona liryczno-koloraturowym sopranem sięga po różnorodny repertuar występując w Polsce i zagranicą z wieloma orkiestrami i zespołami, m.in. z: Sinfonietta Cracovia, Oh! Orkiestra Historyczna, Capella Cracoviensis, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Baroque Collegium 1685, Weser – Renaissance Bremen. Joanna miała okazję występować pod batutą tak wybitnych dyrygentów jak: Marc Minkowski, Rinaldo Alessandrini, Joshua Rifkin, Drik Vermeulen, Dirk Brosse.

Dr. hab. Gajusz Kęska ukończył z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula oraz studia podyplomowe w mistrzowskiej klasie prof. Willema Bronsa w Sweelinck Conservatiorum w Amsterdamie. Pełni obowiązki adiunkta w Katedrze Fortpianu na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie otrzymawszy w 2010 roku tytuł doktora sztuki i w 2017 roku tytuł doktora habilitowanego prowadzi klasę fortepianu. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, takich jak: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny EPTA w Krakowie, Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów w Gaillard we Francji, Międzynarodowy Konkurs Mistrzowski Tel-Hai w Izraelu, International Pacific Piano Competition & Quot w Vancouver.

Z Broadwayu do Wiednia

Bilety w cenie 60 zł (do 26 grudnia) i 80 zł (od 27 grudnia) dostępne są w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Related articles