Wystawa „Obary” w Galerii Atelier

Obary - fot. Grzegorz Szkutnik

Zapraszamy do Galerii Atelier przy ulicy Lwowskiej 24 w Chełmie na wystawę fotografii „Obary” Grzegorza Szkutnika. Wystawa odbędzie się w terminie od 15 lutego do 6 marca. Finał wystawy połączony z prezentacją pokazów cyfrowych i spotkaniem autorskim będzie miało miejsce dnia 6 marca, o godz 17.

Obary – Wystawa przygotowana i zaplanowana została z okazji zbliżającej się 45 rocznicy objęcia ochroną rezerwatową naturalnych fragmentów torfowisk przejściowych i wysokich typu subkontynentalnego znajdujących się w zachodniej części kompleksu lasów Puszczy Solskiej.

Obary - fot. Grzegorz Szkutnik
Rezerwat przyrody Obary – fot. Grzegorz Szkutnik

Rezerwat przyrody Obary zafascynowało autora prac ponad 15 lat temu gdy trafił w to miejsce po raz pierwszy. Niezwykły charakter rozległego torfowiska z karłowatymi sosnami, snującymi się o świcie mgłami oraz całą paletą odgłosów dzikiej przyrody z klangorem żurawi na czele sprawiło, że Obary stały się jego oazą ciszy i spokoju, miejscem czerpania radości z pasji fotografowania przyrody.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane fotografie przedstawiające charakterystyczne elementy krajobrazu rezerwatu przyrody sfotografowane w zastanych warunkach na przestrzeni czterech pór roku, wykonane w latach 2012-2019 w okresie posiadania przez autora stosownego zezwolenia umożliwiającego poruszanie się po obszarze chronionym oraz fotografowanie przyrody.

Obary - fot. Grzegorz Szkutnik
Rezerwat przyrody Obary – fot. Grzegorz Szkutnik

Wystawa powstała dzięki wsparciu: Związków Polskich Fotografów Przyrody, Nadleśnictwa Biłgoraj, Gminy Biłgoraj.

Grzegorz Szkutnik – pasjonat fotografii z wykształceniem przyrodniczym. Pochodzi z Lubelszczyzny i obecnie mieszka w południowej części tego regionu oddając się w wolnych chwilach urokom Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej i Roztocza. W poszukiwaniu dobrego światła, ciekawych tematów i kadrów nie stroni od fotograficznych wypraw w inne rejony południowo-wschodniej części kraju. Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące.

Obary - fot. Grzegorz Szkutnik
Rezerwat przyrody Obary – fot. Grzegorz Szkutnik

Swoje fotografie publikuje w czasopismach przyrodniczych, albumach, kalendarzach, folderach itp. W dorobku ma sześć wystaw autorskich oraz jest współautorem wielu wystaw zbiorowych poświęconych polskiej przyrodzie, prezentowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych, juror konkursów fotograficznych organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.

Obary - fot. Grzegorz Szkutnik
Rezerwat przyrody Obary – fot. Grzegorz Szkutnik

Kurator wystawy – Ryszard Karczmarski

Wystawa „Obary” czynna od 15 lutego do 6 marca
Finisaż połączony ze spotkaniem autorskim – 6 marca, godz. 17
Galeria Atelier, ul. Lwowska 24 w Chełmie

Related articles

Chmielaki Krasnostawskie

Album Chmielaki Krasnostawskie

Jedną z form inauguracji obchodów jubileuszowej 50. edycji Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” jest okolicznościowa publikacja pt. „Chmielaki Krasnostawskie 50 lat”. Trudu opracowania książki podjął się Grzegorz Brzyszko rodowity krasnostawianin, ale również, co […]

Polska Noc Kabaretowa w Chełmie

Nadciąga legendarna Polska Noc Kabaretowa 2022 do Chełma. Wyjątkowa edycja największej Kabaretowej trasy w Polsce. Największy, epicki skład artystów. Tematy, jakich jeszcze nie poruszaliśmy i śmiech, który będzie niósł się przez całą Polskę.