26 września 2021

Spektakl „Morskie opowieści”

Morskie Opowieści - Krasnystaw

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na plenerowy spektakl „Morskie opowieści” Teatru Łata z Poznania, który odbędzie się 5 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 na terenach zielonych przy Dworku Starościńskim.

Spektakl Teatru Łata „Morskie opowieści” jest utrzymany w konwencji teatru ruchu i klaunady. Dzięki lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do  slapstiku rodem z niemego kina jest wspaniałą atrakcją dla całych rodzin, bowiem uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem. Przesłaniem spektaklu jest myśl, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

Morskie Opowieści - Krasnystaw

Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie… Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym  uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu  przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

Spektakl podbija publiczność w kraju i za granicą – prezentowany był na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych dla Dzieci i Młodego Widza w Austrii i Palestynie.

Wstęp wolny. Można zabrać kocyki do siedzenia.

Related articles

swiatlo cienia

Światło Cienia – Pochwała niefotografowania

Potrzeba potwierdzania, że świat naprawdę istnieje, skłania nas codziennie do fotografowania wszystkiego. Niesfotografowane nie istnieje. Powstają więc miliony fotografii, których nikt nigdy nie będzie oglądał, fotografii, które już w momencie ich wykonywania nie mają adresata. […]

Maraton Kresowy - Narewka

Maratony Kresowe w Krainie Żubra – Narewka

Maratony Kresowe wystartowały w Narewce na Podlasiu już po raz jedenasty. Na trasie prowadzącej w całości przez słynną Puszczę Białowieską najszybszy okazał Marcin Zawadzki (MISTRAL Grodno SA Radio Białystok). Główny wyścig kobiet rozegrany na dystansie […]