Polska Światłoczuła ponownie w Siennicy Różanej

24 i 25 listopada 2023 r. ponownie w Siennicy Różanej „Polska Światłoczuła”. Zapraszamy do Dworu Sztuki na pokazy filmowe i spotkania z twórcami.

Polska Światłoczuła w Siennicy Różanej

24 i 25 listopada 2023 r. ponownie w Siennicy Różanej unikatowy projekt filmowy „Polska Światłoczuła”. Zapraszamy do Dworu Sztuki na pokazy filmowe i spotkania z twórcami.

W pierwszym dniu (piątek) zaprezentujemy dwa filmy dokumentalne. „Postcards from the Verge” w reżyserii Natalii Koniarz to opowieść o parze, która postanawia zostać w zupełnie obcym dla siebie kraju – Boliwii i Chile. Spędzają tam 14 miesięcy, a my możemy podglądać jak dojrzewa ich relacja. Drugim filmem, który pokażemy w tym dniu, będzie krótki metraż operatora Stanisława Cuske – „Koniec Sezonu”. Autor będzie naszym gościem i opowie zarówno o filmie, jak i pracy na planie filmowym. Początek piątkowych seansów o godz. 19.00.

W sobotę zaplanowaliśmy pokaz filmu „Sny Pełne Dymu”, który jest najnowszą produkcją reżyserki Doroty Kędzierzawskiej. W głównych rolach zobaczymy Krzysztofa Globisza i Żanetę Łabudzką. Film zupełnie wyjątkowy, jak na obecne czasy i bardzo odważny. Z kategorii tych, które się kocha albo nienawidzi. Jest to historia dwóch zupełnie obcych sobie osób, które dzięki przypadkowi stają się sobie bliskie. Dramat został nominowany do nagrody głównej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po seansie naszymi gościniami będą twórczynie: Dorota Kędzierzawska – reżyserka oraz Żaneta Łabudzka – filmowa Crazy. Pokaz filmu startuje o 18.00.

Polska Światłoczuła to unikatowy projekt filmowy zainicjowany w 2011 roku przez reżyserkę Dorotę Kędzierzawską i operatora Arthura Reinharta, mający na celu promocję kultury wyższej. Celem projektu jest włączanie w dyskusję o filmie i sztuce mieszkańców małych miejscowości, pozbawionych kin, z utrudnionym dostępem do kultury.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, zapraszamy!

Polska Światłoczuła w Siennicy Różanej

Related articles

Galeria Atelier - "Pejzaż i akt" - Brunon Szczapiński

Wystawa fotografii „Pejzaż i akt”

Zapraszamy do Galerii Atelier w Chełmie na wernisaż wystawy fotografii połączony ze spotkaniem autorskim „Pejzaż i Akt” – Brunon Szczapiński. Wydarzenie „Pejzaż i Akt” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 maja 2021 r., w siedzibie […]