Maratony Kresowe wystartowały w Michałowie

Maratony Kresowe w Michałowie

Dwunasty sezon Maratonów Kresowych rozpoczął się z ponad trzymiesięcznym opóźnieniem. Jednak wyścig w Michałowie wystartował w zaplanowanym wcześniej terminie. Wzięło w nim udział 300 zawodników. Wśród nich było kilkunastu kolarzy z Litwy, z mistrzem tego kraju na czele.

Sposób przeprowadzenia zawodów został dostosowany do obowiązujących ograniczeń sanitarnych. Z tego względu impreza została podzielona na trzy wyścigi. Jednak w miasteczku zawodów dominował nastrój kolarskiego święta i radości ze spotkania po wielu miesiącach.

Trasa wyścigu prowadziła w całości przez Puszczę Knyszyńską, która w okolicach Michałowa jest dzika i nieznana. Zawodnicy przejeżdżali też obok tajemniczych obiektów pamiętających czasy zimnej wojny, takich jak choćby ukryte w głębokim wąwozie szerokie tory i baza paliwowa z ogromnymi zbiornikami ukrytymi głęboko pod ziemią. Trasa była jednak atrakcyjna nie tylko pod względem krajobrazowym, ale także sportowym. Nie zabrakło wymagających podjazdów, które liderzy skutecznie wykorzystali, aby przeprowadzić selekcję w czołówce.

Na głównym dystansie Maraton o zwycięstwie zadecydował sprinterski pojedynek trzech zawodników. Faworyt z Litwy Sarunas Pacevicius (Sprnt-Rowery.pl) został pokonany zaledwie o 0,02s przez Wiktora Gindorowicza (AbsoluteBikes.pl). Podobnie jak rok temu, trzecie miejsce zajął Paweł Arciszewski (Stajnia Rowerowa Bike Team), medalista mistrzostw świata osób niesłyszących.

Dystans Peleton CST Półmaraton został podzielony na dwa wyścigi. W pierwszym wygrał Bartosz Samborski (Dabarti Pie3cki Team), jednak wystarczyło to ostatecznie do zajęcia najniższego miejsca podium. Bezkonkurencyjny okazał się szesnastolatek z Litwy Kostas Kardelis. Ponad pół minuty stracił do zwycięzcy Dawid Bojarczak (AGR Podlasie). Wśród kobiet wygrała Marzena Moniuszko (Milsport Team). Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni klasyfikacji generalnej ubiegłego sezonu Urszula Głowacka (AGR Podlasie), zaś trzecie Edyta Kryńska (Dabarti Pie3cki Team).

Maratony Kresowe są imprezami dla wszystkich kategorii wiekowych. Na każdym wyścigu jako pierwsi rozpoczynają przedszkolacy, którzy rywalizują w wyścigu HurtowaniaZabawek.pl Mikro Biciklo. Następnie startują dzieci 7 – 12 lat w wyścigu Mini, który w Michałowie liczył 5 kilometrów.

Współorganizatorem wyścigu był Urząd Miejski w Michałowie. Maratony Kresowe uzyskały wsparcie Marszałka Województwa Podlaskiego. Głównymi sponsorami cyklu są: sklepy rowerowe Peleton, CST oraz HurtowniaZabawek.pl.

Maratony Kresowe Chełm 2019

Kolejny wyścig z cyklu Maratony Kresowe zostanie rozegrany w Wasilkowie w niedzielę 19 lipca. Więcej informacji: www.maratonykresowe.pl

Wyniki Maratonu Kresowego w Michałowie:

Maraton (52,5km):

 1. Gindorowicz Wiktor (AbsoluteBikes.pl) – 01:53:06.283
 2. Pacevicius Sarunas (Sprint-Rowery.pl) – 01:53:06.303
 3. Arciszewski Paweł (Stajnia Rowerowa Bike Team) – 01:53:07.313

Peleton CST Półmaraton (32,5km) (mężczyźni):

 1. Kardelis Kostas (Sprint-Rowery.pl) – 01:10:20.157
 2. Bojarczak Dawid (AGR Podlasie) – 01:10:57.440
 3. Samborski Bartosz (Dabarti Pie3cki Team) – 01:12:39.927

Peleton CST Półmaraton (32,5km) (kobiety):

 1. Moniuszko Marzena (MILSPORT Team) – 01:18:32.210
 2. Głowacka Urszula (AGR Podlasie) – 01:25:56.437
 3. Kryńska Edyta (Dabarti Pie3cki Team) – 01:27:51.107

Mini (5km) (chłopcy):

 1. Fiedorowicz Jakub (Sokólski Klub Kolarski Sokół) – 13:32.387
 2. Chadukiewicz Jan (Sokólski Klub Kolarski Sokół) – 13:32.437
 3. Gilewski Jakub (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach) – 13:34.757

Mini (5km) (dziewczynki):

 1. Gilewska Julia (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach) – 13:48.223
 2. Faszczewska Oliwia (WestRock Bike Team) – 16:16.303
 3. Kuna Milena (Dabarti Pie3cki Team) – 17:15.527

Related articles

Konkurs Plastyczny Muzeum Krasnystaw

Konkurs Plastyczny „Muzeum Prezentuje”

Już po raz czwarty Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym MUZEUM PREZENTUJE! W tym roku zasięg konkursu obejmuje wszystkie szkoły podstawowe z powiatu krasnostawskiego. Do zdobycia e-book Amazon […]

Pozimnie - Karolina Malinowska

Pozimnie – Karolina Malinowska

Nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się powieść Karoliny Malinowskiej „Pozimnie”. Piękna, surowa przyroda oraz chłodne relacje, które wywołują lawinę uczuć… Zajrzyj do bieszczadzkiego domu na odludziu i przekonaj się, jakie szanse będzie miała miłość w […]