26 września 2021

Lato w Teatrze w Kraśniczynie

Lato w Teatrze - Kraśniczyn

Od 5 lipca w Domu Kultury w Kraśniczynie trwa Lato w Teatrze – półkolonie dla dzieci. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy pracują nad efektem finałowym, którym będzie autorska „gra wiejska”, a do udziału w niej zaproszą swoich bliskich oraz mieszkańców gminy.

Dzięki współpracy z inicjatywą Okno na teatr, dzieci w trakcie dwutygodniowej przygody bawią się, majsterkują i poznają zakamarki Kraśniczyna pod okiem grupy instruktorów w składzie: Izabella Gawęcka, Kasia Pągowska, Anna Sadowska, Arek Pasożyt i Piotr Jaszczur Śnieguła. W pracy pomogą im: Dyrektor DKK Marta Zorska-Swatowska, Monika Wronka, Ewelina Antoniak i Zosia Kędra. W tle towarzyszą Lotta i Emil – postacie z opowieści Astrid Lindgren. Trwałą pamiątką po zakończonym wydarzeniu będzie mural na ścianie budynku gospodarczego przy ulicy Polnej zaprojektowany i stworzony przez uczestników półkolonii.

Lato w Teatrze - Kraśniczyn

Zabawa, gra, teatr – wyjątkowe wydarzenie w Kraśniczynie

Efekty wspólnej pracy już niebawem. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w grze, która odbędzie się 17 lipca 2021r. o godzinie 16.00 w Domu Kultury w Kraśniczynie.

Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Fot. Oczajdusza – Michał Wojtarowicz

Related articles

Gdy przyjdzie sen - Krasnystaw

Spektakl „Gdy przyjdzie sen”

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Gdy przyjdzie sen” Teatru Ludowego z Krakowa, który odbędzie się w ramach programu TEATR POLSKA dnia 12 września 2021 r. o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej KDK w Krasnymstawie.