Konkurs Plastyczny „Muzeum Prezentuje”

Konkurs Plastyczny Muzeum Krasnystaw

Już po raz czwarty Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym MUZEUM PREZENTUJE! W tym roku zasięg konkursu obejmuje wszystkie szkoły podstawowe z powiatu krasnostawskiego. Do zdobycia e-book Amazon Kindle 10 8GB, książki „50 idei, które powinieneś znać. Sztuka”, zestawy plastyczne i wiele innych!

Pomysłodawczynią i koordynatorką konkursu , od 2018 roku, jest Pani Maja Toczona-Wal – historyczka sztuki, adiunkt w Dziale Sztuki Dawnej i Sakralnej Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie powstało w 1958 roku, założone zostało we wnętrzach dawnego, XVIII wiecznego, kolegium jezuickiego w Krasnymstawie. Przez ponad 60 lat funkcjonowania zgromadziło w swoich zbiorach liczne zabytki kultury i historii lokalnej, archeologii, etnografii oraz rzemiosła artystycznego i sztuki zarówno polskiej jak i europejskiej. Zespół merytoryczny muzeum od lat współpracuje ze szkołami – tak podstawowymi jak też liceami i szkołami zawodowymi – oferując szeroki wachlarz lekcji muzealnych, oprowadzania tematyczne, prelekcje czy konkursy.

Celem konkursu MUZEUM PREZENTUJE! edycji czwartej jest zachęcenie uczestników do odwiedzin w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, a tym samym zapoznanie się z historią miasta i regionu oraz prezentowanymi w Muzeum ekspozycjami. W tym pandemicznym czasie umożliwi to niedawno udostępniona na stronie www.muzeumkrasnystaw.pl opcja wirtualnego zwiedzania Muzeum. Ponad to konkurs jest zachętą do rozwoju zainteresowań plastycznych uczniów, stanowi punkt wyjścia do kreatywnego działania z wykorzystaniem wiedzy na temat lokalnego dziedzictwa kulturowego jak też działań twórczych w oparciu o zgromadzone w Muzeum obiekty zabytkowe.

Tegoroczne zadanie konkursowe polegać będzie na stworzeniu projektu kartki pocztowej dla Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Projekt powinien przedstawiać budynek Muzeum, jego część, wybraną ekspozycję lub jej fragment lub też konkretny obiekt muzealny.

Skan lub fotografię gotowej pracy należy wysłać na adres konkurs@muzeumkrasnystaw.pl – warunki uczestnictwa w konkursie i szczegółowy regulamin znajdziecie Państwo na stronie www.muzeumkrasnystaw.pl oraz na profilu FB Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Konkurs Plastyczny Muzeum Krasnystaw

Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Krasnegostawu – Roberta Kościuka.

Wsparcia w organizacji konkursu udziela Powiat Krasnystaw, Miasto Krasnystaw, stały sponsor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie Bank Spółdzielczy w Izbicy oraz D-M Gaz S.C.

Related articles

Gdy przyjdzie sen - Krasnystaw

Spektakl „Gdy przyjdzie sen”

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Gdy przyjdzie sen” Teatru Ludowego z Krakowa, który odbędzie się w ramach programu TEATR POLSKA dnia 12 września 2021 r. o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej KDK w Krasnymstawie.