Jarząbek – Jurkiewicz w Imbryk Cafe

Jarząbek Jurkiewicz

Zapraszamy do kawiarni Imbryk Cafe&lunch na Placu Łuczkowskiego w Chełmie na muzyczny wieczór z duetem Jarząbek-Jurkiewicz, który zaprezentuję program pt. „Bardowie naszych czasów – Dylan, Kaczmarski, Nohavica”. Koncert odbędzie się 13 lutego, o godz. 19.

Duet Jarząbek-Jurkiewicz to przykład muzyki bardzo energetycznej, bardzo poetyckiej i bardzo zróżnicowanej. Od kiedy w 2015 roku wydał płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy („Lublin Ostrava 0:30”), kojarzony jest głównie z wykonywaniem błyskotliwych coverów tego artysty. Tym razem panowie wystąpią z programem pt. „Bardowie naszych czasów” zestawiającym twórczość Nohavicy z piosenkami Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie również autorskich utworów duetu.

Duet wykonuję akustyczne, rozpoetyzowane rock-folk utwory na dwie gitary akustyczne i męski wokal. Duet tworzony przez Adama Jarząbka i Jarka Jurkiewicza powstał w 2014 roku. Motywacją do nawiązania współpracy była chęć połączenia dwóch światów muzycznych i osobowościowych. Polem do tego, już od pierwszych dni współpracy, stała się muzyka Jaromira Nohavicy. Po roku regularnych prób i dziesiątkach koncertów wydaliśmy naszą pierwszą płytę „Lublin-Ostrava 0:30”. Album spotkał się (i spotyka nadal) ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz został pochwalony przez samego Nohavicę. Nasze podejście do aranżowania piosenek jest odmienne od grania typowego dla bardów lub wykonawców szeroko rozumianej poezji śpiewanej. Oprócz tekstu bardzo zależy nam na eksponowaniu samej warstwy muzycznej, stąd nasza ogromna dbałość o szczegóły warsztatowo-wykonawcze. Z twórczości Nohavicy chcemy wydobyć nie tylko słowa, ale również wspaniałość muzycznych „smaków”.

Zapraszamy, rezerwujcie wejściówki, bo są już dostępne w siedzibie kawiarni Imbryk Cafe&lunch, Plac Łuczkowskiego 7. Bilety na wydarzenie w cenie 35 zł. Oczywiście jak zawsze przy koncertach organizowanych w Imbryk Cafe – liczba miejsc ograniczona.

Tutaj więcej informacji na temat duetu Jarząbek-Jurkiewicz

Related articles