Apel o pomoc – Magdalena Kowalczyk

Magdalena Kowalczyk

Tragedia, która nie miała prawa się wydarzyć… W strasznym wypadku samochodowym zginęli rodzice Magdy, a ona w stanie krytycznym trafia do szpitala. To było tuż po Świętach Bożego Narodzenia… W ogromie rozpaczy nie możemy się poddać, musimy walczyć o Magdę. Ma przed sobą całe życie. Siostry, rodzina i przyjaciele proszą o pomoc dla Magdy. Sami są bezradni w obliczu tej sytuacji.

Magda od zawsze była dynamiczna i lubiła działać. Mając zaledwie 23 lata, zdążyła ukończyć studia pierwszego stopnia na Politechnice Wrocławskiej, przygotować się do wykonywania zawodu oraz rozpocząć własną działalność gospodarczą. Do tego aktywnie działała jako wolontariuszka. Szczególnie dużo uwagi poświęcała seniorom i osobom poszkodowanym w czasie pandemii. Pytana o powody, cytowała Ghandiego, mówiąc „Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym”. Lubiła podróże, a także fotografię. W wolnym czasie dużo uwagi poświęcała swojemu psu „Drogo”, który niestety nie przeżył wypadku…

Jako młoda ambitna dziewczyna pomagała wszystkim na około, jak tylko umiała, teraz sama potrzebuje ludzi dobrego serca, aby pomagali jej w tej trudnej walce powrotu do zdrowia. Magda straciła rodziców i ukochanego psa. Jednak żyje i ma przed sobą całe życie! Magda jest silną kobietą, walczy każdego dnia. Zwracamy się do Was z wielką prośbą o wsparcie finansowe w tej trudnej sytuacji.

Magda miała już zaplanowanych kilka lat do przodu. Chciała iść na kolejny kierunek studiów, otworzyła działalność, która na wakacjach miała jej przynosić dodatkowe dochody. Kochała życie i wydawało się, że życie jej się tym odwdzięcza. Aż do dnia tragicznego wypadku, który wydarzył się podczas powrotu ze świąt 27 grudnia 2020.

W wypadku Madzia straciła oboje rodziców, ukochanego psiego przyjaciela i zdrowie. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z autem, w którym podróżowała Madzia i jej rodzina. Magda trafiła do szpitala na OIOM. Śpiączka farmakologiczna, złamanie kości w udzie, pęknięta miednica, obrażenia wielonarządowe, złamane żebro, stłuczenia płuc, które nie pozwalały na samodzielne oddychanie. A co najgorsze – uraz mózgu. Po około 3 tygodniach otworzyła oczy, ale kontakt z nią był bardzo płytki.

Na najbliższe miesiące, jak nie lata, Madzia będzie potrzebowała indywidualnych i kosztownych rehabilitacji, żeby powrócić do zdrowia. Madzia została podopieczną Fundacji Moc Pomocy, która kompleksowo pomaga osobom po urazach głowy, rdzenia oraz po amputacji powrócić do sprawności.

Magdalena Kowalczyk

Adresy stron z informacją na temat Pomocy dla Magdy

Obecnie Madzia dzielnie walczy o powrót do sprawności. Rehabilitacja jeszcze troszkę potrwa, ale daje niesamowite wyniki, to również dzięki Waszym życzeniom i modlitwom.

Wpłaty na rehabilitację Madzi można dokonać na konto Fundacja Moc Pomocy, której Madzia jest podopieczną nr 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem Magdalena Kowalczyk. Prowadzona jest cały czas grupa facebookowa z licytacjami dla Madzi

Uruchomione zostało również subkonto 1%, zatem jeżeli nie wiesz komu przeznaczyć swój 1% podatku, przekaż go Madzi wpisując: Fundacja Siepomaga KRS nr 0000396361, cel szczegółowy 0111666 Magdalena Kowalczyk.

Do niedawna trwała zbiórka na rehabilitację Madzi pod adresem www.siepomaga.pl/magdalena-kowalczyk

Related articles

Chełm

Chełm w czasach zarazy (miłości)

Nie odwołuj podróży, zmień termin – to hasło akcji, która ma pomóc przetrwać czas zarazy związany z epidemią koronawirusa wielu branżom na rynku. Zapewne większość z nas, w mniejszym lub większym stopniu dostrzegła hashtag w […]